Hlavní navigace

Jak nyní vypadá GNOME 2.30

23. 3. 2010

Sdílet

GNOME 2.30 se pomalu blíží, už vyšla RC verze a stačí počkat ještě týden a 31. března bychom  měli mít v rukách stabilní verzi. Na serveru workswit­hu.com vyšel článek o tom jak RC verze vypadá. Je v něm popsaný jak nový přístup ke správně oken ve formě GNOME Shell, tak přístup k souborům přes Zeitgeist. Článek také popisuje obrovskou změnu, kterou GNOME 2.30 přinese a která pravděpodobně odláká některé dosavadní uživatele. Z GNOME 2.30 se možná stane GNOME 3.0, o kterém jsme vám přinesli seriál.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 3. 2010 13:36

  Lojza (neregistrovaný)

  Proč by měl příchod Gnome 2.30 (Gnome 3) odlákat uživatele?!
  To záleží na distributorovi, jak to nastaví, ne? Takže maximálně přístup distributora odláká uživatele. (což se určitě v mnoha případech prvního setkání s Gnome stalo již v minulosti u distribuce Fedora, kde je Nautilus tak nádherně nastaven, že se Vám při každém vnoření do adresáře otevře extra okno…, 10 složek, 10 oken, takhle to každý potřebuje ;) ).
  Co by mohlo přilákat naopak nové uživatele, je velká čistka Gnome, což má za následek jeho neuvěřitelné zrychlení. Žádný exodus jako v případě KDE4 se konat nebude.

 • 23. 3. 2010 14:58

  Tomáš Bžatek

  …aneb respektujeme upstream, kde je spatial mode vychozim nastavenim a rozhodnuti delaji stejni lide. Nechapu, proc by to melo byt jinak. Je to o svobode volby.

  Pro tvoji utechu, od 2.30 bude browser mode default a nautilus pobezi i bez desktopu a jedineho okna dal v pameti, jako priprava na zmenu koncepce desktopu s prichodem gnome-shell (a zmenu automountovani).

  A jeste by me teda zajimala ta velka cistka Gnome, ze by http://live.gnome.org/ProjectRidley? Zrychleni bude minimalni. Prechod na dconf prinese zrychleni vyrazne vetsi.

 • 23. 3. 2010 13:59

  decumanus

  Vydání GNOME 3 bylo odloženo do podzimu, nastávající GNOME 2.30 je normální maintenance release řady 2. Kdo chce „šokující změnu“ v podobě GNOME Shell, může si ho klidně doinstalovat už třeba do GNOME 2.28. GNOME Shell nebude defaultem v GNOME 2.30.

 • 23. 3. 2010 22:19

  MilanK (neregistrovaný)

  Myslel jste to tak, že změna GNOME směrem k horšímu povede k relativně vyšší přitažlivosti konkurenčních produktů, které tak odlákají dosavadní uživatele GNOME?

Byl pro vás článek přínosný?