Hlavní navigace

Jak uživatelé používají prohlížeč Opera Mini

20. 5. 2008

Sdílet

Opera Mini dlouhodobě vede mezi mobilními prohlížeči a stále se snaží nabídnout něco nového. Společnost Opera Software nyní vydala zprávu o mobilním procházení internetu, která se vztahuje k prvnímu čtvrtletí letošního roku. Podle ní většina provozu (asi 40 %) pochází ze sociálních sítí a plnohodnotný web už porazil WAP v poměru 77 % ku 23 %. Aktuálně Operu Mini používá asi 12 milionů lidí, což je o 26 % více než před rokem. Jen v březnu zobrazila Opera Mini celkem 2,4 miliard stránek, což je dokonce o 57 % více než před rokem. Měsíčně tak uživatelé stáhnou do svých mobilů asi 33 terabajtů dat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 5. 2008 10:07

    theSlayer (neregistrovaný)
    Copak se dá v Palm OS používat něco jinýho? Blazer je pomalej, neumí diakritiku a půlka stránek na něm nejde. Xiino zase tak špatný není, ale taky neumí diakritiku. Fakt už je příjemnější provozovat Javu (je trochu pomalá, moc aplikací a her v ní nejde, občas zamrzne) a v ní Operu... Sice jde jenom stará verze, nová nešlape s PiLocem (lokalizace...)

    Jinak vlastním Treo 650 :)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.