Hlavní navigace

Jak vyzkoušet Chromium OS

26. 11. 2009

Sdílet

Před necelým týdnem byly uvolněny zdrojové kódy operačního systému Chromium OS od společnosti Google. Šlo o očekávaný operační systém, protože bylo jisté, že Google přijde s něčím úplně novým, ale nikdo prakticky nevěděl co to nakonec bude. Teď už je všechno jasnější a vývoj pokračuje dál. To nám dává příležitost si Chromium OS vyzkoušet.

Jelikož jde o systém, který je navržen k tomu, aby běžel z flash paměti, tak ani USB flashkou nepohrdne a jde si ho tak jednoduše vyzkoušet v plné síle. Zatím se bohužel uživatelé setkávají s problémy s hardwarem. I na zařízeních, na které je Chromium OS navržený (netbooky), nemáte jistotu, že všechno pojede. Nejproblémovější jsou všechny věci spojené s WiFi. Pokud si chcete ověřit, jestli je váš netbook podporovaný, zkuste seznam hardwaru od Googlu. Pokud tam svůj netbook nenajdete, tak nezoufejte a Chromium OS vyzkoušejte. Pozor na problémy na Asus Eee 900, kde se při běhu systému netočí ventilátor.

Pokud si chcete Chromium OS vyzkoušet, tak se začaly objevovat na různých místech obrazy. Pro USB flash disky můžete použít např. buildy od Hexxehna. Pokud preferujete raději některý z virtualizačních nástrojů, tak vás budou zajímat spíše buildy na gdgt.com.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?