Hlavní navigace

Java 7 Standard Edition je venku

1. 8. 2011

Sdílet

Po pěti letech vývoje vydala firma Oracle Java 7 Standard Edition. Sedmá Java by měla být díky projektu Coin mnohem efektivnější pro vývoj. Jde o projekt, který měl za úkol udělat v jazyku malé změny, které výrazným způsobem ovlivní produktivitu programátorů. Mezi dalšími novinkami najdeme třeba nové API pro práci se souborovým systémem, framework pro efektivnější paralelizaci úloh a nebo jednodušší běh jiných jazyků na JVM. Novou verzi si můžete stáhnout ze stránek Oraclu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 8. 2011 10:11

  Vít Šesták (v6ak)

  Patrně tím bude myšlena instrukce invokedynamic, jejíž použití by mělo pomoci efektivní implementaci dynamických jazyků. Jako uživateli statického jazyka mi to moc nepřinese.

 • 1. 8. 2011 14:08

  Ladislav Thon (neregistrovaný)

  Není úplně pravda, indy je celý soubor věcí, mezi kterými jsou mimo jiné i efektivní reference na metody (MethodHandle), které nejspíš užijou i autoři staticky typovaných jazyků. Viz třeba JSR292 Cookbook http://code.google.com/p/jsr292-cookbook/ -- spousta věcí je použitelná i pro staticky typované jazyky. Mimochodem indy budou možná využívat i některé součásti Javy 8 ;-)

 • 1. 8. 2011 10:15

  Vít Šesták (v6ak)

  ... projevování nepříjemného bugu ve výchozím nastavení:
  http://itnewscast.com/middleware/dont-use-java-7-are-you-kidding-me

  Naštěstí se tomu lze vyhnout, ale příjemné to není.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.