Projekt Anonabox sliboval na Kickstarteru vývoj síťové krabičky, která by měla zajistit uživatelům anonymitu na internetu. Stačilo by připojit vstupní a výstupní síťový kabel a integrovaný Tor klient by se postaral o vše ostatní. Že je to dobrá a životaschopná myšlenka dokazuje fakt, že projekt během dvou dnů padesátkrát překročil požadovanou částku na Kickstarteru.
Vyvolal však také velký odpor, protože autor v několika ohledech lhal: sliboval například otevřený software, ale i hardware postavený na čtyřech letech vlastního vývoje a několika prototypech. Ukázalo se ale, že na obrázcích je levný Wi-Fi routeru WT3020A, který se dá za 20 dolarů koupit třeba na Aliexpresu. Těžko jde ovšem o open hardware.
Kontroverzní marketing však nebyl jediným prohřeškem, autor nápadu August Germar přiznal, že kampaň vlastně neměla nalákat koncové uživatele, ale spíš vývojáře, kteří by mu s Anonboxem pomohli. Předběžné analýzy celého zařízení také ukázaly mnoho slabin v bezpečnosti a samotné anonymizaci, uživatelé by prý mohli být kvůli chybám v návrhu paradoxně sledování velmi snadno.
Projekt navíc sliboval otevření všech zdrojových kódů, ale byl založený na OpenWRT a Tor klientovi. Nabízel tak vlastně jen stažení vlastních konfiguračních souborů, ve kterých bylo ale rychle nalezeno několik problémů, jako například stejné rootovské heslo pro všechny routery. Stejně tak se třeba pozapomnělo na zabezpečení bezdrátové sítě, takže kolemjdoucí útočník by se mohl snadno připojit, přihlásit se známým heslem roota a třeba vypnout Tor klienta.
Kickstarter se na základě těchto netransparentností a celkové kontroverzity rozhodl financování projektu zastavit. Jeho autor se však nevzdává a tvrdí, že ho mrzí především nezvládnutá komunikace a špatné vysvětlení záměrů. Podle něj se ale jednoznačně jedná o úspěch, který dokazuje, že jde o správnou cestu.