Hlavní navigace

Komerční hry na Linuxu

8. 6. 2010

Sdílet

Na dedoimedo.com vyšel článek, který se zabývá komerčními hrami pro Linux. Popisuje několik her, které svoji kvalitou plní dnešní standardy a zároveň běží nativně pod Linuxem. Mezi vybranými tituly je třeba World of Goo, trilogie Penumbra, Unreal Tournament 3 a 2004, Quake 4, Vendetta Online, Prey a další. Článek také zmiňuje, že mnoho her jede bez problémů pod Wine a pokud si na Linuxu opravdu chcete něco zahrát, pravděpodobně se vám to podaří. Jestli se ztrácíte v problematice Wine, zkuste se podívat na program PlayOnLinux, který umí vše připravit za vás a pokud je hra ve Wine podporována, nebudete mít s rozjetím jediný problém.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 6. 2010 14:50

    Adict (neregistrovaný)

    Auto toho dost vynechal. Napriklad uplne opomenul Savage 1 a 2 ci Heroes of Newerth. Taktiez Eschalon Book II. Nechapem ako mohol vynechat MMORPG pecku Regnum Online ci adventury ako Ankh a Penny Arcade.To som vymenoval len tie graficky a hratelne naozaj kvalitne.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.