Hlavní navigace

Linus Torvalds o zařazení podpory jazyka Rust do jádra

25. 3. 2021

Sdílet

Linus Torvalds Autor: Wikipedie

Do linuxového jádra se dostává podpora pro moduly napsané v jazyce Rust, o kterém máme na Rootu rozsáhlý seriál. Steven J. Vaughan-Nichols se pro ZDNet zeptal Linuse Torvaldse, co si o celé věci myslí. Počkáme a uvidíme. Ten projekt mě zajímá, je poháněn lidmi nadšenými z Rustu. Chci ale vidět, jak to celé bude fungovat v praxi, řekl Linus.

Oblast ovladačů je podle Linuse logickým prvním místem, kde by se mohl Rust uplatnit. Tam najdeme spoustu různých úloh a každá tahle malá část jádra je samostatná. Možná to není místo, které by zajímalo hodně lidí, ale je to místo logické. Navíc podle něj právě tahle oblast umožňuje psát kód jen pro vybrané architektury. Spousta ovladačů je relevantní pouze na několika cílových architekturách, takže není problém s tím, že Rust není na některých architekturách podporován.

Podle Linuse je přítomnost Rustu v jádře slibná, protože by mohla přinést řadu zajímavých vlastnosti. Osobně Rust nijak netlačím, ale jsem vůči němu otevřený, protože slibuje zajímavé výhody a řeší některá bezpečnostní úskalí. Zároveň ale vím, že se sliby někdy nepodaří naplnit, dodává Linus.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.