Hlavní navigace

Mandriva žije, vydala alfu chystané verze 2012

19. 9. 2012

Sdílet

Přestože si Mandriva v posledním roce prošla nepříjemnými otřesy, její vývoj pokračuje. Vývojáři představili alfa verzi Mandrivy 2012. Vylepšuje a zrychluje instalátor, vrací možnost instalace v textovém režimu, vylepšuje záchranný režim, přidává LXDE do základní instalace a nabízí duální instalační obraz s podporou x86 a AMD64. Stahovat můžete z českých zrcadel.

Vrátí se uživatelé k Mandrivě, když je tu Mageia a obě sestry používá dohromady jen 3,2 % uživatelů?

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 9. 2012 20:06

  hugo (neregistrovaný)

  Mám 2010.2 a čekám co bude dál ....
  Doufám že nebudu muset čekat abych musel migrovat ....

 • 19. 9. 2012 21:05

  Pavel 'TIGER' Růžička (neregistrovaný)

  Mandriva se vždycky nějak oklepala ze svých problémů a žila dále. Vždť ony poslední finanční problémy nebyly první. Avšak právě tyto problémy jí pohřbívají. Nedodržování termínů vydávání, nejasná koncepce, minimální oznamování či komunikace se základnou uživatelů. I to byl důvod, proč jsem přešel při první příležitosti k Mageie 1. Právě díky těmto nedostatkům je tam, kde je a to mohla být na úrovni ubuntu. Mageiáci zatím všechno dodržují i komunikace je mnohemlepší a přitom mají kolem hromadu práce, která již byla v Mandrivě hotová. Avšak získat si jméno a napravit chyby, to nebude moc jednoduché.

 • 18. 11. 2012 2:13

  monsieur_gadbois (neregistrovaný)

  vite, mandriva neni ziva jen z desktopu.
  ma dost sirokou klientelu v serverovych produktech (mandriva entreprise server, pulse2, ...) a treba v brazilii lze bezne koupit v jednom z nejvetsich retezcu s prodejem elektroniky pocitac s predinstalovnym mandriva desktopem.
  navic ten novej reditel (cca 1 rok) je bohatej svycar, kterej tam udelal docela poradek, takze sice hodne lidi se tam vymenilo, ale jakozto jeden z jejich klientu muzu rict, ze to jde k lepsimu, aspon co se zakaznicky podpory tyce.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.