Hlavní navigace

MariaDB a MySQL: nasazení, ladění, výkon a rychlé SQL dotazy (školení)

22. 1. 2020

Sdílet

MariaDB MySQL

MySQL a MariaDB získaly u uživatelů velkou oblibu díky svému rychlému nasazení. Bez dobré konfigurace ale dříve nebo později nebude odvádět dobrou práci. Připravili jsme pro vás školení MariaDB a MySQL Administrace. Na školení vás provedu vším, co musíte jako administrátor řešit pro to, aby databáze dlouhodobě a spolehlivě fungovala.

MySQL i MariaDB dokáží být velmi rychlé databáze, ale musí být dobře nastaveny. Projdeme si vše důležité pro jejich výkon, od HW, přes nastavení linuxového systému až po nastavení samotných databází. Přijďte na navazující školení MariaDB a MySQL Server performance. Tam se zaměříme zejména na InnoDB a trochu MyISAM. Ukážu jak odhadnout, vylepšit nastavení, a změřit rozdíl výkonu. Podíváme se na škálování, jak pro čtení, tak zápis.

Když už jste si vyladili MySQL i MariaDB, dokáží to být velmi rychlé databáze, ale také velmi pomalé, to když používáte neoptimální SQL dotazy. Na třetím školení s názvem MariaDB a MySQL SQL performance vám ukážeme, jak je možné zrychlit pomalé dotazy a které konstrukce raději nepoužívat a jak je lze nahradit.

Školení se uskuteční 29. až 31. ledna v naší pražské školicí místnosti a ve třídenním balíčku ho můžete získat s výraznou slevou. Školí databázový mág David Karban.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky