Hlavní navigace

MegaUpload song je zpět na YouTube

Sdílet

Adam Štrauch 19. 12. 2011

Před pár dny jsme vám popsali, co se aktuálně děje kolem, nyní už známého, MegaUpload songu. Podle některých informací měl Will.i.am, hlavní tvář songu, nechat klip odstranit z YouTube. On sám to ale nakonec popřel a tak ve hře zůstalo jen Universal Music (UMG) a jeho odstranění na základě žádosti zpěvačky, která s MegaUpload songem nemá nic společného.

Dnes už víme trochu víc a hlavně, video je opět na YouTube. Google jako provozovatel YouTube, se na UMG obrátil s tím, aby organizace dokázala, že má na tento konkrétní klip práva a jeho stažení na její popud je tak legální podle DMCA. UMG se neobtěžovala ani reagovat, takže video je zpět.

Celá situace hodila trochu světla i na systém, který UMG a další podobné organizace na YouTube využívají. Ukázalo se také, že UMG má možná dohodu s YouTube mimo DMCA, která ji umožňuje manipulovat i s obsahem, který ji nepatří a to způsobem, že do videa buď zařadí reklamu, omezí ho jen na určité území nebo ho zakáže kompletně na celém světě. V případě MegaUpload songu si UMG vybralo poslední možnost.

Kim Dotcom, majitel služby MegaUpload, se nechal slyšet, že celou věc nenechá jen tak: „Náš boj s UMG bude pokračovat a chystáme se odhalit celou pravdu o cenzuře a protiprávních zásahů do obsahu“.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.