Hlavní navigace

Microsoft vydělává dvě miliardy dolarů ročně na poplatcích za Android

7. 11. 2013

Sdílet

Microsoft už několik let vybírá poplatky prakticky od všech výrobců zařízení s Androidem. Už víme, že na tom pravděpodobně vydělává víc než na vlastním mobilním operačním systému. Analytik společnosti Nomura, Rick Sherlund, tvrdí, že Microsoft na těchto poplatcích vybere dvě miliardy dolarů ročně. Přitom nenapsal ani řádek kódu.

Sherlund odhaduje, že 95 % z této částky je čistý zisk, takže jde o extrémně výnosný byznys. Tyto příjmy pomáhají Microsoftu zakrýt fakt, že jeho mobilní, Xbox a Skype divize pálí ohromné peníze, píše Rick Sherlund. Tyto tři projekty prý stojí Microsoft zhruba 2,5 miliardy dolarů ročně.

Hospodaření Microsoftu v kostce

Jednoznačně největší část ztrát, asi dvě miliardy, přitom připadá na Xbox. Analytik jednoznačně doporučuje tuto prodělečnou divizi opustit. Investoři problémy Xboxu nevidí, protože jsou skryty za příjmy z Androidu, uzavírá Sherlund.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.