Hlavní navigace

MikroTik přidal WireGuard do vývojové verze svého firmware

3. 9. 2020

Sdílet

WireGuard

MikroTik přidal na svůj web vývojový firmware verze 7.1beta2. V poznámkách o vydání se dočtete, že obsahuje podporu protokolu WireGuard. Můžete se podívat také na jednoduchý obrázkový návod, který popisuje, jak přidat rozhraní, přidělit adresy a klíče a celou VPN spustit.

WireGuard je původně linuxová VPN, která se chlubí především svou jednoduchostí. Staví na standardních součástech síťového subsystému v jádře a ke zprovoznění stačí vygenerovat pár klíčů pro všechny komunikující strany. Původně se jednalo o modul do linuxového jádra, postupně se ale podpora dostává do dalších systémů jako je OpenBSD, AndroiduiOS, či nově právě do MikroTiku. Podrobnosti si můžete přečíst v našem seriálu WireGuard pro jednoduchou linuxovou VPN.

Vyzkoušeli jsme konfiguraci MikroTiku za vás, zatím je v ní chyba, kterou je nutné obejít pomocí CLI. Podívejte se na obrázkový návod:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.