Hlavní navigace

Mozilla potvrzuje: vývoj Firefox OS pro mobily končí

5. 2. 2016

Sdílet

Před několika týdny Mozilla oznámila, že přestává s prosazováním systému Firefox OS na mobilech. Z toho se dalo vyvodit, že vývoj mobilního systému úplně skončí, ale nikde to jasně řečeno nebylo. Až nyní to potvrdil George Roter z Mozilly. Poslední verze Firefox OS 2.6 by měla vyjít koncem května. Celý projekt ale neumře, protože jeho základ označovaný jako Boot2Gecko dál poběží v televizích a někdy možná i dalších zařízeních.

Verze 2.6 bude opravdu to poslední, co z Mozilly dostaneme. Už se nepočítá ani se základní podporou, tedy záplatami bezpečnostních chyb apod. Zároveň byl ohlášen začátek konce obchodu s aplikacemi Firefox Marketplace. Vzhledem k odebrání podpory aplikací z prohlížeče od dubna nebude možné vkládat aplikace pro desktop a Android. Aplikace pro Firefox OS ještě bude možné publikovat minimálně do konce roku.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 2. 2016 8:53

  z.pepa (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě, zda a kdy se 2.6 dostane i na mobily, které jsou již v oběhu, nebo jen na nově prodané.

 • 5. 2. 2016 9:53

  knezi (neregistrovaný)

  Doufám, že alespoň nějaké webAPI, které bylo vytvořeno, se stane standardem. I když indexedDB je něco strašného...

 • 5. 2. 2016 11:14

  Gaupa (neregistrovaný)

  Po té, co jsem zavrhl Android jako superšpehovací OS , jsem koupil Alcatel One touch fire e. Firefox OS se mi opravdu líbil, i když byl na začátku. Aktualizace na 2.0 byla nedodělkem (alespoň na mém telefonu) a pak ohlásili konec vývoje... a nyní aktualizace, na kterou se každý výrobce telefonů vybodne... :-( Proto teď čekám, zda Canonical ukáže v únoru nějaký nový Ubuntu telefon. U Canonicalu to vypadá, že to myslí vážně a nedělají jen pokusy jako Mozilla.