Hlavní navigace

Mozilla zveřejnila plán přechodu z mobilního Firefoxu na Fenix

Sdílet

Petr Krčmář
Android Fenix

Mozilla odhalila své plány pro platformu Android, na které hodlá přejít z Firefoxu na nový prohlížeč Fenix obsahující řadu moderních vlastností. Současný plán počítá s tím, že se Firefox na Androidu dočká ještě dvou verzí: 67 vyjde 14. května a 68 vyjde 9. června. Poté přejde Firefox na Androidu do udržovacího režimu a bude dostávat už jen bezpečnostní aktualizace v podobě desetinkových verzí. Jeho následovníkem se pak stane Fenix.

Mozilla v dokumentu také zmiňuje, že rozpolcenost mezi dvěma prohlížeči ji nutí dělit vývojářské síly mezi vývoj nového software a opravami toho starého. Zastavení vývoje Firefoxu tak sice umožní zrychlení vývoje Fenixe, zároveň to ale znamená, že nové vlastnosti se na Android dostanou, až bude hotový nový prohlížeč.

Datum uvolnění nového prohlížeče Fenix ovšem zatím zveřejněno nebylo. Současné verzi Firefoxu by ale měla podpora skončit někdy během příštího roku. Fenix ovšem přináší pod kapotou velké množství změn, včetně změny renderovacího jádra, jeho příprava tedy zřejmě ještě nějakou dobu zabere.


Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?