Hlavní navigace

Naučte se ještě před dovolenou jazyk Java

27. 4. 2009

Sdílet

Akademie Root.cz vypsala termíny dvou nových kurzů: Základy programovacího jazyka Java a Pokročilejší kurz jazyka Java. Java je multiplatformní programovací jazyk, který vytvořila a vyvíjí společnost Sun. Java je silný, objektově orientovaný jazyk se širokou komunitou, nabízející především vysokou produktivitu vývoje. Školí Pavel Tišnovský. Máte zájem o jiné školení? Napište nám!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 4. 2009 22:40

  X (neregistrovaný)
  Před dovolenou se člověk naučí spíš Lua (90 stránek), Scheme (60 stránek) nebo Smalltalk (taky tak nějak, syntaxe na jednu stránku) než C++--+AOOP :-)
 • 28. 4. 2009 1:27

  Inkvizitor (neregistrovaný)
  Až na to, že tyto jazyky nejsou navzájem libovolně nahraditelné. Je sice hezké, že se naučíš základy Esperanta dřív než základy angličtiny, ale pokud jde člověku o praktické využití, angličtina skoro vždycky zvítězí. Pokud by namísto Smalltalku člověk zvolil Scalu nebo místo Scheme Clojure, mohlo by to být zajímavější. Lua je svět sám pro sebe, ta se s Javou v podstatě skoro nikde nekříží.
 • 28. 4. 2009 15:26

  Ksl (neregistrovaný)
  Copak LuaJ je nezajímavá věc? :-) Docela pěkná implementace pro J2SE a J2ME včetně JSR-233. A pokud jde o srovnání s Esperantem, budiž podotknuto, že techniky strukturování kódu se mezi jazyky přenášejí mnohem lépe, než techniky strukturování textu (proto mají smysl knihy jako SICP a HtDP). Naučím-li se dobře Scheme nebo Lua (jelikož Lua hodně čerpá ze Scheme), stane se ze mě lepší programátor v C++ nebo v Javě v mnohem větší míře, než ze mě znalost Esperanta udělá lepšího angličtináře. Já narážel hlavně na to, že "naučit se před dovolenou Javu" je vzhledem k mohutnosti tématu poměrně obtížně realizovatelné předsevzetí. :-)

Byl pro vás článek přínosný?