Hlavní navigace

Naučte se používat web server Apache s valentýnskou slevou (školení)

12. 2. 2024

Sdílet

Indián Apache Autor: Depositphotos

Apache je jeden z nejrozšířenějších a nejpoužívanějších webových server současnosti, na školení Web server Apache se ho naučíme instalovat, spravovat a ladit pro co nejhladší běh našich služeb. Vše si vyzkoušíte prakticky na ostrém serveru, na kterém budete mít možnost provozovat skutečný web a ovlivňovat jeho nastavení.

Nainstalujeme si na skutečný server svou vlastní instanci webového serveru Apache, popíšeme si, co vše je součástí instalace a jak můžeme Apache nakonfigurovat a spravovat. Zjistíme, jak fungují virtuální hostitelé a jak díky nim můžeme na jedné IP adrese hostovat více různých webů.

Naučíme se také provozovat HTTPS, získat certifikáty, vybrat protokoly a vše nastavit ke spokojenosti uživatelů. Naučíme se zabezpečit webový server, nastavit správně přístupová práva a použít některé rozšiřující moduly pro lepší bezpečnost.

Školení se uskuteční 21. února v naší pražské školicí místnosti, školí Petr Krčmář. Máme také související školení HTTPS pro správce serveru a můžete si obě školení pořídit z cenově zajímavém balíčku.

Na školení Apache lze také uplatnit valentýnskou slevu 2000 Kč. Stačí použít kód LoveApache, který je platný do 18. února.

Našli jste v článku chybu?
  • Diskuse byla uzavřena.

Byl pro vás článek přínosný?