Hlavní navigace

Nejvíce chyb v roce 2013 zaznamenaly Internet Explorer, Java a Chrome

5. 2. 2014

Sdílet

GFI labs zveřejnily zprávu o chybách objevených v software během roku 2013. Jak se dalo čekat, nejvíce se chyby objevovaly v těch nejznámějších aplikacích. Právě na ně se totiž zaměřují vývojáři i útočníci a navíc třeba Google má pro objevitele chyb připravený štědrý systém odměn. I přesto je zajímavé se podívat, ve kterých aplikacích bylo objeveno nejvíce bezpečnostních problémů.

Průměrně bylo denně nahlášeno 13 děr a za celý rok šlo o 4794 kusů, z nichž necelá třetina je označena jako vysoce nebezpečná. Z hlediska společností bylo nejvíce problémů nahlášeno u software společnosti Oracle a více než třetina z nich patří Javě. Na dalších místech jsou pak Cisco, Microsoft, IBM, Apple a Google.

Pokud se podíváme na jednotlivé aplikace, v počtu kritických chyb vede Internet Explorer, který převzal první místo od Chrome a ten jej zase před dvěma lety převzal od Firefoxu. Na druhém místě se umístila Java, následují Chrome, Firefox a Thunderbird. Do úzkého výběru se dostaly také produkty Adobe: Reader, Acrobat, Flash Player a Air.

Ani operační systémy nebyly ušetřeny. Jednoznačně vedou různé verze Microsoft Windows, které nasbíraly okolo 50 kritických chyb. Linuxové jádro samotné jich má za loňský rok 15, ale nesmíme zapomínat také na zbytek systému. Tady ovšem záleží na distribuci a zatímco Ubuntu přidává dalších 10 kritických chyb, Red Hat jich má 9 a openSUSE zase 11.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.