Hlavní navigace

NIX.CZ hlásí dvoutřetinový meziroční nárůst toků, způsobují ho videokonference

27. 10. 2020

Sdílet

NIX.CZ Autor: Karel Choc, Internet Info

Peeringový uzel NIX.CZ hlásí meziroční nárůst datových toků o dvě třetiny. Týdenní provoz v NIX.CZ je meziročně zhruba o dvě třetiny vyšší. Podle našich zjištění je nárůst způsoben zejména zvýšeným využíváním videokonferencí, potvrzuje Adam Golecký, ředitel sdružení. Dodává, že větší zájem o uzel umožňuje zlevňovat služby.

Organizace představila uprostřed léta nový ceník, který snížil ceny o pětinu. Takto významné snížení cen nám umožnil růst počtu přípojek v posledním roce. Tento růst výrazně podpořila akce, která měla pomoci sítím v mimořádném stavu, uvedl předseda představenstva Ondřej Filip.

Současný rekord peeringového uzlu činí 1,4 Tbps. Hranice jednoho terabitu přitom dosáhl v září loňského roku. Na jaře letošního roku Adam Golecký řekl, že neočekává žádné problémy při dalším růstu. Kapacity máme stále dost. Zásobili jsme se spotřebním materiálem jako jsou optické moduly a optické patchcordy, takže máme dostatek na zbytek roku, řekl ředitel sdružení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.