Hlavní navigace

NIX.CZ zaznamenal rekord: uzlem protékal 1 Tbps

17. 9. 2019

Sdílet

NIX.CZ terabit

Během večera zaznamenal český peeringový uzel NIX.CZ nový rekord, když mezi sítěmi v jednu chvíli protékal terabit každou sekundu. Rekordu výrazně pomohl video přenos z ligy mistrů. Živé vysílání je hlavním tahounem špiček v internetovém provozu, řekl nám Adam Golecký, ředitel NIX.CZ.

NIX.CZ patří dlouhodobě mezi největší peeringové uzly na světě. O předchozím rekordu 822 Gbps jsme psali v únoru letošního roku. Také tehdy podstatnou část toku tvořilo internetové video.

Další podobné rekordy je možné očekávat během následujících týdnů a měsíců. Začala každoroční podzimní sezóna růstu datových přenosů, jejímž vyvrcholením bude pravděpodobně letní olympiáda v japonském Tokiu, dodává Golecký. O Vánocích bývá podle něj provoz slabší a další nárůst je možné očekávat začátkem roku až přibližně do května.

NIX.CZ je neutrální peeringový uzel, který propojuje české i zahraniční poskytovatele internetových služeb za účelem vzájemného propojení jejich sítí. Do uzlu je možné se připojit v Praze a Bratislavě. Podívejte se, jak takový internetový uzel vypadá:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.