Hlavní navigace

NIX.CZ zlevňuje a do ceníku zavádí přípojky 25GE a 400GE

Sdílet

Petr Krčmář 1. 7. 2021
NIX.CZ Nexus Autor: NIX.CZ

Na červnovém setkání členů sdružení NIX.CZ představil Ondřej Filip, předseda představenstva českého neutrálního propojovacího uzlu, nový ceník [PDF] a změny s ním spojené. Změny, které platí od začátku července, se týkají zavedení nových přípojek o rychlostech 25GE a 400GE. Společnosti využívající přípojky o rychlostech 10GE a 40GE si budou za moct za stejných podmínek 2,5 krát navýšit kapacitu, a to na 25GE a 100GE. Uživatelům 100GE přípojek se snižuje cena o 21 procent. Nový ceník bude platit od 1. července, přibližuje Ondřej Filip.

NIX.CZ letos provedl velkou obměnu síťových prvků ve všech třech lokalitách: v Praze, Bratislavě a nově také ve Vídni.  Nové prvky nabízejí ve velmi kompaktním rozměru osm 400GE linek a dvacet osm 100GE, vysvětluje Marian Rychtecký, technický ředitel NIX.CZ. Do propojovacího uzlu už také vedou první členské 400GE linky.

Díky průběžným technologickým obměnám a klesajícím nákladům může NIX.CZ také průběžně snižovat ceny za port. Tyto změny nám umožnila výměna přepínačů, která proběhla v prvním pololetí tohoto roku. Ta se týkala především slovenského a vídeňského přípojného bodu a současně páteřních přepínačů umístěných v Praze. Díky této výměně je možné začít nabízet přípojky o rychlosti 25GE až 400GE, přičemž 400GE bude za cenu 85 tisíc korun měsíčně, doplňuje Adam Golecký, ředitel sdružení NIX.CZ.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.