Hlavní navigace

Nová česká kniha: Linux na firemním PC

10. 9. 2007

Sdílet

Vojtěch Bednář vydal v nakladatelství BEN novou knihu s názvem „Linux na firemním PC“. Kniha je, na rozdíl od běžných linuxových knížek u nás, určena především manažerům, kteří ve firmách rozhodují o nasazení operačních systémů a nákupu software.

„Účelem publikace je seznámit pracovníky veřejných a soukromých organizací na manažerských pozicích s problematikou využívání GNU/Linux a open-source softwaru na pracovních počítačích, tj. mimo servery. Běžný kancelářský počítač je, na rozdíl od serverového, zcela doménou proprietárního softwaru, typicky MS Windows/Office. Přitom naprostá většina jeho funkcí může být suplována open-source softwarem.“

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 9. 2007 11:12

  Keny (neregistrovaný)
  Nic jiného nelze na to říct.. Aby se totiž linux prosadil, tak to především vyžaduje vlivnou osobu ve vedení firmy, která se zná s někým kdo linuxu opravdu rozumí a umí řešit problémy spojené s reálným nasazením. A tady bych viděl největší kámen úrazu a začarovaný kruh.
 • 12. 9. 2007 0:14

  MartensPh (neregistrovaný)
  No, linuxu rozumim a presto u nas ve firme bych byl proti nemu. Proc?
  Pro mne spousta prace s prevodem a zaucenim uzivatelu a zadne penize navic. Take potom resit problemy uzivatelu s makry v Excelu, ze nejde tohle a tamto, jaky hardware koupit, aby behal v linuxu. Kdo plati licence komercniho software? Majitel firmy, muj plat to nezmeni ani nahoru a ani dolu.
  Ted uzivatele, at jsou takovy, jako jsou, delaji svoji praci, bezpecnost site a pocitacu je zajistena rozumne, windows nepadaji a pohyb dokumentu je vlastne bezproblemu. A ja mam cas na svuj MacBook :-)
 • 10. 9. 2007 11:22

  MaT
  Jen doufám, že si s tím dal autor trochu více práce, než si dává s některými články různě po internetu (a na Root.cz zvlášť). Téma je to jinak dosti zajímavé, bohužel, pokud ho někdo nezvládne, může nadělat více škody, než užitku. V nakladatelství BEN jinak co si pamatuji vycházeli celkem kvalitní tituly, tak doufejme, že se tentokrát nespletli...
 • 10. 9. 2007 11:30

  بطرس (neregistrovaný)
  A já měl pocit, že je ten člověk placený Micro$oftem, aby dělal linuxu antireklamu. Ty jeho bláboly se většinou ani nedají číst...
 • 10. 9. 2007 12:50

  billakilla (neregistrovaný)
  Vždyť je to člověk známý tím, že šíří FUDy, polopravdy, snaží se vyvolat negativní dojmy o Linuxu, překrucuje.. Jeho články jsou pro Linux katastrofa a mám velmi silný dojem že je podporován Microsoftem ve svém počínání.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.