Hlavní navigace

Nová menu aplikací se do Ubuntu 12.04 nestihnou

7. 3. 2012

Sdílet

Prostředí Unity je v Ubuntu už rok a uživatelé si na něj už většinou zvykli. Jednou z nejčastěji kritizovanou a také vypínanou vlastností jsou globální menu v horní části obrazovky. Ta přesouvají menu z oken aplikací na horní lištu po vzoru Mac OS X.

To je příjemné na displejích s malým rozlišením, ale na velkých plochách je to nepohodlné. Uživatel musí za nastavením putovat myší přes celou obrazovku a pak zase zpět. Komunita navrhovala různá řešení, nejčastěji zapínání globálních menu jen při nízkém rozlišení.

Canonical se ale rozhodl nasadit věc zvanou Locally Implemented Menubars (LIM), tedy menu zpět v aplikacích, ale ukryté v dekoraci okna. Výsledek můžete vidět na následujícím obrázku.

LIM se měl dostat do Unity 5.6 a tím pádem i do nového Ubuntu 12.04. Nakonec ale bylo oznámeno, že se vývojový cyklus nestihne. Důvodem je nedostatečná otestovanost nových menu a také to, že už tlačí čas a je třeba se před vydáním věnovat také dalším věcem. Dočkáme se tedy s největší pravděpodobností na podzim.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.