Hlavní navigace

Nová open-source javaskriptová knihovna umí visualizaci zdravotních dat

8. 12. 2016

Sdílet

Odborníci finské univerzity vytvořili novou open-source javaskriptovou knihovnu hFigures, která umožní visualizaci zdravotních dat (např. krevní tlak, cholesterol, glykémii, váhu, výživu a další parametry dle potřeb uživatele) a jejich změn v průběhu času. Navazují na již existující projekt hGraph, který uměl znázornit zatím jen statická data. Tento počin může pomoci jednoduchému zpracování dat z různých chytrých náramků, chytrých hodinek, chytrých vah či laboratorních testerů v domácích podmínkách.

Původní open-source javaskriptová knihovna hGraph (GitHub) od společnosti Involution Studios dokáže zpracovat zadané údaje a vytvořit z nich jakýsi koláčový graf znázorňující jednotlivé zdravotní údaje. Uživatel tak má velmi přehledný pohled na své „nezdravé“ parametry a může se je začít snažit upravovat. hGraph vypočítává i skóre zdravotního stavu, podle kterého se lze řídit.

Finští výzkumníci Andres Ledesma, Mohammed Al-Musawi a Hannu Nieminen na tento projekt navázali a vytvořili vylepšenou open-source knihovnu hFigures (GitHub), jež umí zobrazit data z více měření a ukázat tak časový trend jednotlivých záznamů (nárůst váhy, pokles cholesterolu, apod.). Javaskriptová knihovna dokáže zpracovat data ve formátu JSON a generovat HTML/SVG výstup do běžného webového prohlížeče. Projekt se tak může stát základem různých webových aplikací pro sledování zdravotního stavu na základě měření z wearables a dalších zařízení.

O práci finských odborníků letos vyšel článek v časopise BMC Medical Informatics and Decision Making.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky