Hlavní navigace

Nový komunitní portál JBoss.org

6. 3. 2009

Sdílet

Tento týden byla spuštěna nová verze komunitního portálu JBoss.org. Na první pohled si lze všimnout změny loga z JBoss.org na JBoss Community. Byl snížen počet záložek v záhlaví stránky z 8 na 4 s cílem jednodušší navigace a zdůraznění účelu stránek – Home (přehled aktuálních událostí, odkazy na zdroje, články, knihy), Members (rychlé spojení s komunitou), Projects (kompletní přehled projektů a všeho, co je potřeba pro vývoj) a Products (odkaz na komerční produkty).

Novou sekcí je Cool Stuff, kde naleznete pozadí na plochu a řadu suvenýrů s JBoss tématikou. Rád bych zmínil aktualizovaný diagram projektů, který dostal poněkud nevšední podobu.

Další zajímavostí je nedávné převedení dvou projektů do open-source podoby. Prvním z nich je Teiid (dříve MetaMetrix), který umožňuje datovou virtualizaci. Dokáže se napojit na několik heterogenních datových zdrojů a aplikaci je transparentně poskytnout jako zdroj jeden. Druhý projekt je Jopr (dříve JON – JBoss Operations Network), což je nástroj pro správu, monitorování a řízení instancí JBoss middleware projektů a aplikačních technologií.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?