O názvoch súborov by bolo taktné mlčať, a tváriť sa, že sme o nijakých ťažkostiach nikde nepočuli ;-)
https://dwheeler.com/essays/fixing-unix-linux-filenames.html
Toto je taky dobrá chyba:
https://www.root.cz/zpravicky/microsoft-opravil-chybu-poskozujici-ntfs-ve-windows-10/
To je logikce, on to totiz neni zadny NTFS od M$ ale ves skutecnosti je to HPFS - 386 (v2) z OS/2 Warp ... a ja skodolibe cekal, zda zkopiroval uz HPFS 386 nebo ten stary, co ma kapaictni limit a pak se zhriuti ;-) a hadejte, kdyz ty disky fakt prisly, tak se to hned zhroutilo - a pak to prekopali na HPFS 386 a tim tam pridali kupu fetures ;-)
Btw NTFS plno veci neumi a tak vznikl novy FS - ReFS - a ten je velmi srandovni, deduplikace a kompresi dava do ad. .NECO a z nej dela linky - ale jednu doby mel MS defender chybu a nepreskakoval tento adresar a tak kazdy vetsio zapis server kompletne pretizil a plno veci padalo, dokonce i cetni mu casto delali problem - nebot to tam scanoval a tim pusobil pady mnoha aplikaci atd. - vesely to OS ;-)