Jen tak pro zajímavost, podařilo se někomu skutečně zkontrolovat a opravit NTFS na Linuxu, pokud je nastaven dirty bit (a nemyslím použití ntfsfix -d)? Běžně se mi stane, že se špatně odpojí a nejde pak připojit bez riskování force, což u externího disku nechci riskovat a nezbývá než jej vzít k PC s Windows a opravit.
Exfat jsem zavrhl kvůli absenci uživatelů, skupin a řízení přístupu a BTRFS na Windows má u výměnných disků zase své mouchy na Windows. Jinak mě docela vadí, že symbolické odkazy na NTFS oddílu nejsou mezi ntfs-3g a ntfs3 vzájemně kompatibilní, snad ten nový ovladač nezavede 3 způsob jejich realizace...