Hlavní navigace

Nový šéf Mozilly odstoupil po deseti dnech ve funkci

4. 4. 2014

Sdílet

Brendan Eich v čele společnosti Mozilla vydržel jen deset dní. 3. dubna složil funkci v důsledku kritiky, která se na něj snesla kvůli finanční podpoře organizace lobující pro zákaz homosexuálních sňatků. Nejdříve kvůli tomu začali Mozillu bojkotovat někteří vývojáři, před pár dny navíc odstoupila polovina členů představenstva. Podle oficiálního stanoviska to ovšem nebylo kvůli osobním postojům Eicha.

Již bývalý CEO přitom v Mozille působil patnáct let a prohlašoval, že jeho názory rozhodně neovlivňují přístup k lidem v organizaci. V současnosti není známo, zda bude Eich, známý především jako tvůrce JavaScriptu, v Mozille pokračovat na jiné pozici. Žádné prohlášení zatím nezveřejnil.

Za Mozillu se vyjádřila předsedkyně představenstva Mitchell Baker: „Mozilla věří v rovnost i svobodu projevu. Rovnost je potřebná pro možnost vyjádření. A svobodu projevu zase potřebujete v boji za rovnost. Přijít na to, jak hájit oboje zároveň někdy může být obtížné. Mozilla v této oblasti vyznává jiné (myšleno vyšší  pozn. red.) standardy. V posledním týdnu jsme se jich nedrželi.“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.