Hlavní navigace

Nový Slax postavený na Debianu vyjde 16. listopadu

6. 11. 2017

Sdílet

Tomáš Matějíček oznámil, že připravuje novou verzi distribuce Slax postavenou na Debianu a Fluxboxu. Slax pravidelně umírá a ožívá v několikaletých cyklech. Je to dáno tím, že každá verze znamenala strašně moc práce, řekl nám Tomáš Matějíček před několika lety. Nyní tedy znovu ožije a vyjde z výsledků ankety, kterou autor dělal minulý rok. Vyplynulo z ní, že uživatelům nezáleží ani na použité distribuci ani na systému, ale spíše na modularitě výsledku.

Tomáš nyní potvrzuje, že vydání je naplánováno na 16. listopadu ve 13 hodin a na webu Slax.org už běží počítadlo. De fakto je to hotové, už jen ladím a dolaďuji. Čekám také ještě na jednoho vývojáře, který mi pomáhá s xlunch, aby udělal centrování. Pak bych ho mohl použít i jako dialog pro výběr logout/shutdown/poweroff. Taky ještě zbývá udělat nějaký nový web a hlavně vybrat ten wallpaper, řekl nám Tomáš Matějíček.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 11. 2017 10:16

  Lojza

  tohle by mohlo zvednout pouzivanost slaxu preci jen .deb balicek na cokoliv se spis sezene, jeste by to chtelo nevim jestli bude umet aktualizace a instalaci na pevny disk

 • 7. 11. 2017 11:08

  Black3r (neregistrovaný)

  Ak chceš deb balíčky , inštaláciu na pevný disk a aktualizácie, nestačí ti obyčajný debian? Pôvodný účel slaxu bol vyskladať si minimalistické bootovateľné USB s možnosťou výberu čo na ňom bude..

 • 7. 11. 2017 12:51

  balki (neregistrovaný)

  "Sezene se," ale co s tym, ked pri deb balickoch musia byt vsetky zavislosti vporiadku, alias dependency hell ....

  Stary slax sa dal lahko upravit skompilovanim si vlastneho rozsirenia a jeho prihodenim si na cd-cko. Tipujem, ze tu to bude obdobne, len to nebude custom zip-ko, ale deb balicek.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.