Hlavní navigace

nVidia nabídla podporu fyziky

21. 3. 2006

Sdílet

Společnost nVidia oznámila podporu nové SLI Physics technology. Ta by měla ulehčit procesoru a veškerou práci s fyzikou přenést na grafické karty. Podle prvních testů tak dojde až k desetinásobnému zvýšení počtu snímků zobrazených za sekundu. Sice podobným benchmarkům moc nevěříme, ale přesto je to krok správným směrem.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 3. 2006 0:55

  anon (neregistrovaný)
  Nekteri uz maji SLI, ale nechteji si kopit 2 graficky karty, tak co prijdeme s GK + FK. SLI uz na desce nekteri maji, tak budou povolnejsi. A tim, ze nekteri to budou mit, tak i zbytek donutime casem upgradovat system z non-SLI+GK na SLI+GK+FK, protoze programatori prestanou casem podporovat systemy bez FK, tak ani nebuedem my ti spatni, i kdyz to vlastne zapricinime.

  Podstata? Poradne se napakujem. Technologicka novinka, takze pekny vyvar. Nova karta, takze jeji nakup nebude mozne vynechat jak je tomu v pripade druhe GK. A casem jeste bude vyvar z upgradovaci trojkombinace SLI chipsetu + GK + FK. To budou mit akcionari radost. Chudaci parani ;-) i kdyz ti budou ve finale nejspis spokojeni.
 • 22. 3. 2006 8:28

  Tomáš Menšík (neregistrovaný)
  Jestli se nepletu, tak nVidia má v úmyslu počítat fyziku na stávajících/budoucích grafických kartách. Že tohle řešení nebude podávat vysoké výkony? Rozdhoně budou násobně lepší než od stávajících CPU, možná násobně horší než specializovaný "akcelerátor fyziky" Ageia.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.