Hlavní navigace

nVidia nabídla podporu fyziky

Sdílet

Petr Krčmář 21. 3. 2006

Společnost nVidia oznámila podporu nové SLI Physics technology. Ta by měla ulehčit procesoru a veškerou práci s fyzikou přenést na grafické karty. Podle prvních testů tak dojde až k desetinásobnému zvýšení počtu snímků zobrazených za sekundu. Sice podobným benchmarkům moc nevěříme, ale přesto je to krok správným směrem.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 3. 2006 0:55

  anon (neregistrovaný)
  Nekteri uz maji SLI, ale nechteji si kopit 2 graficky karty, tak co prijdeme s GK + FK. SLI uz na desce nekteri maji, tak budou povolnejsi. A tim, ze nekteri to budou mit, tak i zbytek donutime casem upgradovat system z non-SLI+GK na SLI+GK+FK, protoze programatori prestanou casem podporovat systemy bez FK, tak ani nebuedem my ti spatni, i kdyz to vlastne zapricinime.

  Podstata? Poradne se napakujem. Technologicka novinka, takze pekny vyvar. Nova karta, takze jeji nakup nebude mozne vynechat jak je tomu v pripade druhe GK. A casem jeste bude vyvar z upgradovaci trojkombinace SLI chipsetu + GK + FK. To budou mit akcionari radost. Chudaci parani ;-) i kdyz ti budou ve finale nejspis spokojeni.
 • 22. 3. 2006 8:28

  Tomáš Menšík (neregistrovaný)
  Jestli se nepletu, tak nVidia má v úmyslu počítat fyziku na stávajících/budoucích grafických kartách. Že tohle řešení nebude podávat vysoké výkony? Rozdhoně budou násobně lepší než od stávajících CPU, možná násobně horší než specializovaný "akcelerátor fyziky" Ageia.