Hlavní navigace

O2 bude vypínat svou 3G síť, hotovo bude do konce listopadu

18. 3. 2021

Sdílet

O2 Autor: O2

Společnost O2 zveřejnila plány týkající se vypnutí staré 3G sítě. Díky tomu bude možné využít uvolněné frekvence efektivněji. O2 pak bude pokračovat v rozvoji 4G sítě a ve výstavbě 5G technologie a přinese zákazníkům nejrychlejší mobilní síť současnosti, píše se v oznámení. Stejné plány před časem zveřejnil také Vodafone, který vypne 3G už na konci března.

O2 bude vypínat postupně v různých lokalitách, plán počítá s následujícím harmonogramem:

  • Hlavní město Praha – k 31. květnu 2021
  • Zlínský a Olomoucký kraj – k 31. srpnu 2021
  • Ostatní kraje v ČR – k 30. listopadu 2021

Zákazníky, kteří využívají k datování 3G, bude O2 o této změně informovat prostřednictvím SMS a e-mailů. Většina zákazníků si však změny technologie ani nepovšimne. Jejich telefon při volání a přijímání i odesílání SMS automaticky přepne do 2G sítě. Pro ověření, zda má SIM karta či zařízení podporu 4G sítě, stačí vytočit kód *444*#. Pro uživatele je určen web o2.cz/3G, na kterém najdou další podrobnosti.

O2 pak bude pokračovat v rozvoji 4G sítě a ve výstavbě 5G. Nyní nabízí 5G v centru Prahy, Kolína, Bíliny a Plzně. Do konce prvního čtvrtletí příštího roku plánuje operátor pokrýt celé území hlavního města Prahy nejrychlejší 5G sítí. V pokrývání bude pokračovat i v dalších okresních městech.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.