Hlavní navigace

Oculus Rift nám ukradl technologii, tvrdí ZeniMax

Sdílet

Roman Bořánek 2. 5. 2014

ZeniMax obvinil společnost Oculus VR, dnes již vlastněnou Facebookem, z neoprávněného využívání duševního vlastnictví. Týkat se to má technologií pro virtuální realitu, které používá herní headset Oculus Rift. Klíčovou postavou kauzy je legendární herní vývojář John Carmack. Ten měl ve firmě idSoftware vlastněné ZeniMaxem pracovat na podobném řešení, než se v minulém roce stal technickým ředitelem Oculus VR.

Carmack nepopírá, že by do Oculus VR přinesl jisté know-how, nevidí v tom však nic nekalého. „Žádná práce, kterou jsem tam odvedl, nebyla patentována. ZeniMax vlastní mnou napsaný kód, ale ne virtuální realitu. Oculus nepoužívá ani řádku kódu, který jsem napsal zaměstnán v ZeniMaxu,“ vyjádřil se stručně a jasně na Twitteru. Těžko však případ hodnotit, pokud neznáme podmínky kontraktu mezi Carmackem a ZeniMaxem. Oculus VR dosud obdržel pouze výzvu k nápravě, soudu zatím případ nebyl postoupen.

(Zdroj: Joystiq)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 5. 2014 12:05

  bez přezdívky

  Pokud nic z toho na čem carmack pracoval není patentované a nepoužili ani kod na kterem dělal, tak mají smůlu. Maximálně by mohli žalovat carmacka za porušení nějaké smlouvy s nimi.
  Nejde si totiž patentovat myšlenku jen technické řešení a u autorských či licenčních práv je to to samé...
  Podle mě jen konečně zjistili že, vlastní hloupostí, přišli o velké peníze....

 • 5. 5. 2014 10:56

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  Jistý Albert Leipzig z Pankráce byl odsouzen k 10 letům nepodmíněně za podvodný prodej elixíru mládí. Od důvěřivých spoluobčanů vylákal několik milionů korun. Tak přísný trest dostal proto, že se jedná o recidivistu. Bylo zjištěno, že za stejný trestný čin byl odsouzen již v letech 1897, 1925 a 1954.

 • 5. 5. 2014 17:06

  mankind_boost (neregistrovaný) ---.242.broadband7.iol.cz

  Ještěže nedostal doživotí :-D