Hlavní navigace

Omezení těžby na GeForce RTX 3060 se nekoná, Nvidia vydala ovladač bez úpravy

18. 3. 2021

Sdílet

GeForce RTX 3060 Autor: Depositphotos

Nvidia před časem oznámila, že připravované a očekávané karty GeForce RTX 3060 budou mít v ovladačích omezovač rychlosti, který se aktivuje při těžbě kryptoměn. Cílem bylo snížit zájem o tyto karty ze strany těžařů a ponechat herní čipy hráčům. Těžaři měli dostat nový čip CMP (Cryptocurrency Mining Processor) bez grafických funkcí.

Nakonec se ale žádné omezení nekoná a může za to chyba společnosti Nvidia. Ta totiž omylem zveřejnila vývojovou verzi ovladače, ve které ochrana nebyla zapnutá. Ovladač verze 470.05 sice není běžně ke stažení na webu výrobce, ale dostali se k němu uživatelé zapojení do programu Windows Insider. S tímto ovladačem jede těžba na plný výkon.

Přestože v běžných verzích ovladače tato chyba už zřejmě nebude, jednou zveřejněný ovladač už se zpátky vzít nedá. Těžaři jej tedy zřejmě budou s novou kartou používat a žádné omezení se na ně nevztahuje. Je také možné, že jde o záměr, protože omezení se nevztahuje jen na první kartu zapojenou v počítači. Pokud jich tam máte více, další karty jedou při těžbě na půl plynu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.