Hlavní navigace

Open-source Java bude v roce 2007

25. 10. 2006

Sdílet

Vice president Sunu Rich Green potvrdil, že firma má v plánu uvolnit Javu jako open-source. Proces by měl začít ještě letos a kompletně dokončen by měl být už v roce 2007. Mělo by dojít k otevření kódů produktů Java Standard Edition a Java Micro Edition. Zvažuje se také otevření Java Enterprise System. Společnost Sun Microsystems věří, že tento krok přiláká řadu nových vývojářů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 10. 2006 9:48

  anonymous (neregistrovaný)
  Trikrat hura! Sice nejsem nadsenec javy a vlastne mi ani programovani neni prilis osobni zalezitosti, ale pokazde kdyz se uvolni nejaka masove pouzivana vec jako OS tak je pro svobodny svet dalsi krok kupredu :)
 • 25. 10. 2006 11:26

  hisaak (neregistrovaný)
  Proc? Mne Java vyhovuje tak, jak je. Naopak se bojim spousty nerizenych "vylepseni" a nekompatibilit. Doufam, ze si Sun necha v jakesi podobe oteze pevne v rukach.
 • 25. 10. 2006 11:46

  huh
  Nechápu. Různá rozšíření Javy existují roky (třeba Nice, dlouho generika) a dokud se nestala oficiální součástí Javy tak je stejně nikdo v podstatě nepoužíval. Existují možná desítky opensource implementací JVM a všechny se snaží být maximálně kompatibilní, to platí i o open source překladačích (GCJ ap.) I třeba Mono se snaží být maximálně kompatibilní s NET Frameworkem a nevymýšlí si žádné opičárny. Prostě -- Sun tenhle nesmysl opakoval tak dlouho, až tomu lidé se slabou odolností vůči PR uvěřili. Toť můj dojem.

  Jinak já sám z uvolnění nadšený nejsem, neboť by to mohlo zbrzdit vývoj skutečných opensource implementací Javy jako jsou projekty Classpath nebo GCJ.
 • 25. 10. 2006 11:25

  riddle (neregistrovaný)
  ...tohle Javu zabije ...skonci to jako s Linuxem ...x vzajemne nekompatibilnich verzi ...abyste si si spustili aplikaci XY budete muset mit Javu XYZ ...tohle samozrejme platilo i ted ale s ohrmnou zpetnou kompatibilitou protoze to drzela jedna firma ...ted si kazdy studacek udela svuj zbastl a nadjou se lide co to budou pouzivat ...uvidime za dva-tri roky jak to s Javou bude vypadat
 • 25. 10. 2006 13:06

  paranoiq (neregistrovaný)
  pokud ano, jedině dobře ;)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.