Hlavní navigace

Open-source skateboard

19. 2. 2007

Sdílet

Je svobodný software záležitostí, která dává smysl jen u software, jak to razí Richard Stallman? Nebo dává smysl i open-source hardware, jako třeba OpenCores? Nebo může být každý předmět denní potřeby open-source? Twibright Labs vydaly open-source skateboard jménem Bastard.

Na teto primitivní věcičce si princip open-source hardware může každý prakticky ozkoušet. Fanoušci open source, kteří pomalu nabývají tučňákovitého tvaru od neustálého sezení u počítače, mohou udělat něco pro své tělo a ještě při tom ušetřit. Jedno je jisté. Na rozdíl od mini koloběžek a podobných zařízení není Bastard problémem ani v plné tramvaji nebo autobuse.

Bastard byl inspirován fosilním „old school” československým laminátovým skateboardem „Artis”, který doma vyhrabal Pavel Machek, vývojář linuxového kernelu. Na teto praskající laminátové fosílii s pryžovými kolečky jel dokonce i Mikulás Patočka, známý kromě prohlížeče Links také svojí proklamovanou schizoidní poruchou osobnosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Karel Kulhavý vystudoval operační systémy, sítě a překladače na MFF UK a je autorem optického pojítka Twibright Ronja a spoluautorem textového a grafického webového prohlížeče Twibright Links.