Hlavní navigace

OpenWRT: udělej si sám

20. 1. 2012

Sdílet

Na serveru The Power Base vyšel zajímavý návod, jak zkompilovat distribuci OpenWRT od začátku až do konce. OpenWRT je linuxová distribuce pro embedded platformy, jako jsou bezdrátové směrovače. Více se o ní můžete dozvědět v našem seriálu OpenWRT.

Návod popisuje krok za krokem instalaci potřebných nástrojů, stažení aktuální verze zdrojových kódů distribuce, konfiguraci a vlastní kompilaci. Nechybí ani zmínka, jak získat další balíky prostřednictvím tzv. feeds. Autor také varuje před bezhlavým vypínáním voleb před kompilací. Nejen že takové chování často způsobí chybu při vlastní kompilaci, hrozí také, že výsledný kompilát v zařízení nenabootuje.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 1. 2012 11:19

    Harvie.CZ (neregistrovaný)

    zkompilovat OpenWRT je prakticky analogicky proces ke kompilaci kernelu a da se stahnout tarbal, kterej obsahuje vse potrebny. ja mel vzdycky nejvetsi problem s tim jak vybrat spravnou architekturu pro svuj hardware, moznosti se totiz vzdy nabizi vic nez by clovek mohl cekat.

    Nicmene se da misto kompilovani stahnou oneco mensi tarball, kterej obsahuje vse predkompilovany, ale neobsahuje sestaveny image OpenWRT a jen si jednim prikazem vyberete balicky, ktery chcete mit primo v image a sestavite (ostatni balicky je mozny doinstalovat na dalsi oddil, ktery se tim logicky zvetsi).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky