Hlavní navigace

Palm chystá PDA s Windows

29. 9. 2005

Sdílet

Palm už nějakou dobu hlasitě prohlašuje, že podporuje Linux a bude jej masivně propagovat a implementovat do svých zařízení.

Nyní ale probíhají jednání o nových PDA s operačním systémem Microsoft. Byly všechny řeči plané?

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 9. 2005 9:52

  who (neregistrovaný)
  To by me taky zajimalo. Muj dohad je, ze nez PalmSource vyladi Linux pro Palm HW, tak aby Palm se svym HW neztratil tempo a priznivce, nafrka do par modelu ten MS shit...

  Osobne si myslim, ze lidi si kupovali Palm prave proto, ze slo o jine ovladani a principy nez u PocketPC a ze kolikrat i vybrali HW slabsi a PalmOS vybavu s mene funkcemi proto, ze neslo o PPC. Jestli u MSW zustanou, prohrali to nejdulezitejsi -- dusi.
 • 29. 9. 2005 12:24

  Gorgon (neregistrovaný)
  Palmy byly a jsou zajímavou alternativou k PPC. Jak už říká IBM, jedna velikost nepadne každému. Proto příznivce této značky docela rozčiluje současné chování společnosti. Řekl bych, že Palm je na rozcestí a hledá způsob, jak přežít ztrátu monopolu na kapesní počítače a s ní spojený postupný pokles tržního podílu ve prospěch PPC. Kdo nevěří ať se podívá na tržní podíly Palmu tak 3 - 5 let zpět.

  Jednou z možností je, že se pokorně zařadí mezi výrobce PPC a zahodí většinu své osobitosti. Ta však při konkurenci asijských výrobců nevypadá pro Palm příznivě. Druhou možností je nový OS postavený na Linuxu. Tam prostor je, ale nikdo nebrání jiným výrobcům udělat totéž. Okenní Treo a prodej Palm Source naznačují, že už si Palm vybral. Škoda.Dá se u nás koupit za rozumnou cenu funkční linuxový ekvivalent současných Palmů?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.