Hlavní navigace

PayPal a eBay budou bezpečnější

6. 2. 2008

Sdílet

Společnost PayPal provozující platební systém se stejným názvem kupuje izraelskou společnost Fraud Sciences, která má nyní pro PayPal a aukční síň eBay navrhovat a realizovat bezpečnostní řešení. Zmíněná akvizice je mimojiné reakcí na několik měsíců starý úspěšný útok hackerů, kteří získali a posléze zveřejnili osobní údaje některých uživatelů eBay.

Zdroj: Lupa.cz

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 2. 2008 13:15

  Lenin (neregistrovaný)
  Pouzivejte radsi normalni banky a v paypalu si nechavejte minimum penez, pak se vam nestane to, co mne.

  This account has been permanently locked with a $16 234.60 USD balance. All information associated with this account has been blocked from the PayPal system and cannot be registered with another account.

  Odmitaji mi ten ucet odblokovat, protoze jejich security policy je pry takova, ze kdyz uz ho jednou prevedou do tohodle stavu tak jsou ochotni prachy vratit jen pokud jim to naridi soud.

  Jak se to tohlodle stavu dostal? Poslali mne mail at zavolam jejich security center do XX dnu nebo ze mi bloknout ucet a ten mail mi skoncil ve spamech.

  Takovedle jednani by si zadna banka nedovolila. Nedokazu si predstavit, ze by vam banka odmitla pristup k uctu kdyz se prokazete platnymi doklady.
 • 6. 2. 2008 14:58

  Sten (neregistrovaný)
  No asi vám nezbude než se obrátit na soud. PayPal se v EU řídí britskými zákony. Můžete se také zkusit obrátit na britského finančního ombudsmama. S tím nedovoleným výběrem bych si nebyl tak jistý, v pravidlech pro EU se píše:

  10.3 Account Closure and Limited Access. At our sole discretion (acting reasonably), we may close your Account at any time where expedient to do so. If we close your Account, we will provide you with notice of Account closure and the ability to withdraw any undisputed funds that we are holding. If we limit access to your Account, we will provide you with notice and opportunity to request restoration of access if appropriate.
 • 6. 2. 2008 13:15

  Pitel (neregistrovaný)
  Hlavne by mohl PayPal v nasich koncinach umet "dobijeni" prevodem na tuzemsky ucet.
 • 1. 10. 2015 13:39

  ella (neregistrovaný)

  Ráda bych se zeptala, zda má někdo podobně hrozné zkušenosti s Paypal jako já, které se zde v ČR dá označit za šikanózní. Zaregistrovala jsem si firemní účet asi 3× jsem využila službu bez problémů-tedy jediné, co potřebuji využívat jsou online platby za služby mé firmě, které jsem zasílala zákazníkům, jelikož neakceptuji platební karty a Paypal byl rychlejší než bankovní převod ze zahraničí. Pak mi účet najednou zablokovali uprostřed jedné platby, kterou právě prováděl můj zákazník. A začalo to martýrium. Podle popisu na webu-tedy nikdo se s Vámi nebaví osobně-jsem měla dodat nějaké dokumenty, aby si nějak houbkově prověřovali mou firmu, a to i když v informačních emailech bylo napsáno, že zablokování bylo způsobeno ze strany mého klienta-banky nebo vydavatele karet. Pak požadovali mhoho soukromých informací o mém podnikání, včetně ofoceného účtu za elektřinu a podobné neslýchané věci. Pokaždé jsem doplnila další informace a dodala další, zcela soukromé informace a dokumenty o mé firmě. Pokaždé za nějakou dobu napsali přes web, že to nestačí a že chtějí více. Nechápali, že na účtu na elektřinu je dodávací adresa provozovny a ne adresa oficiálního sídla a zase chtěli další doklady, které skutečně nemusím nikomu posílat, jsem si jista, že takovou smlouvu jsem nepodepsala. Pak také chtěli nájemní smlouvu a spoustu dalšího. Mezitím jsem tam několikrát telefonovala a psala do formulářů a do emailů, kde jsem vysvětlovala problém a ať mi účet zaktivují. Pak jsem to vzdala. Jediné štěstí, že jsem (doufám) stáhla všechny platby již do banky a nedluží mi peníze, neboť účet je zablokovaný a nikdo s tím nic neudělal a asi neudělá. Dobře, smířila jsem se s tím, že nebudu využívat Paypal, protože je to již měsíc a nikdo od nich to nevyřešil, i když jsem naprosto nic špatného neudělala, firma je registrovaná, platí daně, nikomu nic nedluží. No a teď to přijde-chtěla jsem si koupit něco na firmu na Ebay a hle-moje samozřejmě kryté karty nejdou použít-a pravděpodobně je to proto, že platby na Ebay jdou pouze přes Paypal! Proboha přemýšlím, kolik firem je s nimi ještě spojeno, a kde mě kvůli Paypal budou ještě šikanovat?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Jakub Šťastný byl v letech 2007 až 2008 redaktorem serveru Root.cz. Mezi jeho zájmy patří Linux, programování a typografický systém TeX.