Hlavní navigace

Perl pro zelenáče je nová kniha od Pavla Satrapy, je ke stažení zdarma

20. 12. 2018

Sdílet

Perl pro zelenáče

Edici CZ.NIC vyšla nová kniha „Perl pro zelenáče“ od vysokoškolského pedagoga a specialisty na počítačové sítě a programování Pavla Satrapy. Jde o třetí aktualizované a rozšířené vydání knihy. Cílem této bezmála třísetstránkové knihy je provést čtenáře zajímavým světem programovacího jazyka Perl.

Pavel Satrapa se při svém psaní o Perlu soustředil jak na představení základních konstrukcí, tak na „nejcennější klenoty“, jimž jsou regulární výrazy či asociativní pole; přes ta se autor propracuje až k obecnějším tématům. Perl totiž má co nabídnout i pro objektově orientované a funkcionální programování, práci s databázemi nebo aplikace pro web. Text je doprovázen četnými příklady a cvičeními, které prověří čtenářovy schopnosti.

Kniha je k dispozici pod svobodnou licencí zdarma pod licenci Creative Commons a stáhnout je můžete v různých formátech: (pdf, epub, mobi).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.