Hlavní navigace

Bude OS Google Chrome úspěšný?

Sdílet

Kamil Pošvic 9. 7. 2009

Včera jsme vás informovali o tom, že Google připravuje operační systém pro netbooky. Samozřejmě se hned spustila celosvětová vlna spekulací, zda bude systém úspěšný či ne. Na serveru Linuxworld.com vyšel článek sumarizující pět důvodů, proč systém úspěšný nebude. Mezi jejich důvody se dostal například problém kompatibility, vliv Microsoftu na trh s netbooky nebo kvalita Google Chrome.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 7. 2009 13:03

  lulo (neregistrovaný) ---.91-127-188.t-com.sk

  RuntimeException #404

  Server nenalezen

  Line 26: Line 27: $server = preg_replace(‚~^/([^/]­)/?.$~‘, ‚\1‘, parse_url( Line 28: ‚http://‘.$_SER­VER[‚SERVER_NA­ME‘].$_SERVER[‚RE­QUEST_URI‘], Line 29: PHP_URL_PATH)); Line 30: if ($server !== '') { Line 31: if (!in_array($server, $servers)) { Line 32: if (!in_array($server, array(‚old-challenge‘, ‚prihlasit‘))) { Line 33: throw new RuntimeExcepti­on(‚Server nenalezen‘, 404); Line 34: } else { Line 35: $presenter = false; Line 36: } Line 37: } else { Line 38: $presenter = ucfirst($server); Line 39: } Line 40: } else {

 • 9. 7. 2009 13:30

  bez přezdívky

  s některými názory autora toho článku moc nesouhlasím.

  například odvozovat budoucnost úspěchu operačního systému zadarmo od mnohaleté historie Linuxu, je imho blbost, protože podstatný nárůst uživatelů přichází až v poslední době s „Linuxem pro lidi“ a z trochu povrchního pohledu je docela „in“, mít „ty Linuxy“. Takže říct, že Linux je tu už 100 let a má market share 1% a nezmínit se o tom, že to za poslední dva-tři roky narostlo na dvojnasobek toho, co za celou dobu předtím a stále nabírá tempo, na mě působí dosti neseriózně (bulvár?).

  nebo tvrdit, že na poli netbooků bude převálcován Win 7 NB, které si MS může dovolit dávat také zadarmo, přičemž s nástupem netbooků na ARM platformě bude podle mého výběr OS celkem jednoduchý – Linux, Chrome OS, Android, nebo nic (jasně, nebo BSD a podobné). A věřím, že kvůli výdrži baterky lidé do těch ARMkových půjdou.

  ale jasně, jsou to jenom spekulace, co by, kdyby byly ryby jinde, než v rybníce, že?