Hlavní navigace

PHP je s námi už deset let

Sdílet

Petr Krčmář 9. 6. 2005

Programovacích jazyků obecně je k dispozici celá řada. Jen málo z nich se ale prosadí natolik masově jako se to povedlo PHP.

PHP je jistě nejčastěji používaným jazykem pro tvorbu dynamických webů. Je to zejména z toho důvodu, že jej lze velmi jednoduše začlenit do běžného HTML a základy zvládne i naprostý začátečník.

O tom, že se jedná o skutečně oblíbený jazyk, svědčí i fakt, že PHP teď slaví své desáté narozeniny. Gratulujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 6. 2005 8:03

  jarda (neregistrovaný)
  Tato věta je tautologie: "Je to zejména z toho důvodu, že ... základy zvládne i naprostý začátečník.". Když jste začátečník, tak vždycky zvládnete základy!

  Navíc o důvodech rozšíření masového fenoménu PHP by se dalo dalo dlouze diskutovat. Co říkáte vy, kdo si to opravdu pamatujete?
 • 10. 6. 2005 9:22

  Michal Kára (neregistrovaný)
  No, ja znam zacatecniky, co nezvladnou ani ty zaklady :-)

  Nevim, jestli pamatuji zaklady - prisel jsem k PHP az v dobe, kdy byla na svete (pomerne cerstve) verze 3. Ale rekl bych, ze opravdu zasadnim rysem PHP je jeho jednoduchost a podobnost ostatnim jazykum (C a castecne Perl).
 • 11. 6. 2005 21:53

  bez přezdívky
  Jak to vidim ja, hlavni pricinou rozsireni PHP je jeho velke rozsireni :-). S moznou vyjimkou perlu, o kterem se mluvi jako o write-only jazyku (prestoze to neni pravda) je PHP jedine, o kterem se mluvi jako o masove rozsirenem jazyku pro programovani na webu. Krome toho je taky nejcastejsi, co muzete potkat na freewebu ...