Hlavní navigace

PHP je s námi už deset let

9. 6. 2005

Sdílet

Programovacích jazyků obecně je k dispozici celá řada. Jen málo z nich se ale prosadí natolik masově jako se to povedlo PHP.

PHP je jistě nejčastěji používaným jazykem pro tvorbu dynamických webů. Je to zejména z toho důvodu, že jej lze velmi jednoduše začlenit do běžného HTML a základy zvládne i naprostý začátečník.

O tom, že se jedná o skutečně oblíbený jazyk, svědčí i fakt, že PHP teď slaví své desáté narozeniny. Gratulujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 6. 2005 8:03

  jarda (neregistrovaný)
  Tato věta je tautologie: "Je to zejména z toho důvodu, že ... základy zvládne i naprostý začátečník.". Když jste začátečník, tak vždycky zvládnete základy!

  Navíc o důvodech rozšíření masového fenoménu PHP by se dalo dalo dlouze diskutovat. Co říkáte vy, kdo si to opravdu pamatujete?
 • 10. 6. 2005 9:22

  Michal Kára (neregistrovaný)
  No, ja znam zacatecniky, co nezvladnou ani ty zaklady :-)

  Nevim, jestli pamatuji zaklady - prisel jsem k PHP az v dobe, kdy byla na svete (pomerne cerstve) verze 3. Ale rekl bych, ze opravdu zasadnim rysem PHP je jeho jednoduchost a podobnost ostatnim jazykum (C a castecne Perl).
 • 11. 6. 2005 21:53

  bez přezdívky
  Jak to vidim ja, hlavni pricinou rozsireni PHP je jeho velke rozsireni :-). S moznou vyjimkou perlu, o kterem se mluvi jako o write-only jazyku (prestoze to neni pravda) je PHP jedine, o kterem se mluvi jako o masove rozsirenem jazyku pro programovani na webu. Krome toho je taky nejcastejsi, co muzete potkat na freewebu ...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.