Hlavní navigace

PineTime: chytré hodinky s otevřeným softwarem za pár stovek

8. 10. 2019

Sdílet

Hodinky PineTime

Společnost PINE64, která je známá svými jednodeskovými počítači a notebooky, oznámila přípravu vlastních chytrých hodinek PineTime. Ty budou zajímavé pro všechny geeky, bastlíře a milovníky svobodného software, protože firma chce nechat software naprosto otevřený, aby se v něm mohla komunita vyřádit.

Srdcem hodinek bude procesor Nordic nRF52832 s jádrem ARM Cortex-M4F běžícím na 64 MHz, který podporuje Bluetooth včetně LE. K dispozici bude 512 kB paměti flash (+ externích 8/16 MB flash) a 64kB RAM. Pro uživatele je určen dotykový IPS displej s uhlopříčkou 1,3" a rozlišením 240×240 pixelů. Kromě toho bude k dispozici akcelerometr, snímač srdeční činnosti a na události upozorní malý vibrační motorek.

První vývojářské sady by měly být distribuovány leště letos, hotový produkt má být podle plánu na trhu v průběhu první poloviny příštího roku. Velmi zajímavá je cena, která se má pohybovat mezi 20 a 25 dolary. 

(Upozornil Petr Stehlík.)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.