Bral bych, kdyby to bylo třeba jednorázově 250 Kč za aplikaci, offline ČR + jeden stát zdarma
, bez personalizací, bez přihlašování, bez Seznam účtu
, plně pro off-line použití.
Ale za současných podmínek to jen smajznu z tabletu a dojdu si koupit papírovou turistickou mapu - ta má pro mne větší hodnotu.
Nojo... to platí obecně.
Ale dobře, ve tvém případě by stačilo mít ty aktualizace za poplatek. Jednorázově zaplatím pokaždé, když chci aktualizaci.
U Seznamu je problém v tom, že musím platit za to, že mne efektivněji šmírují (platím jim za to, že ze mne mají lepší zisky).
A mají-li problém to finančně utáhnout, ať zavřou krám, nebo to celé zamknou za platební bránu. Ale ať se neschovávají za hlášky „pomozte nám zlepšit naši komunitu“ (to je od jiného šmíráka, ale smysl/účel je stejný). Nikdo je nenutí dělat charitu.
"nikdo tě k tomu nenutí."
Krasny priklad naprosto dokonale lzi.
Jejich mapy odkazuje hromada aplikaci, dokonce i statnich, tudiz je uzivatel nucen je pouzivat, a je to naprosto typicky priklad na zneuziti dominantniho postaveni na trhu. A pochopitelny, kdyby nasi byrokrati byli co kcemu, tak ten flastr uz udelen byl.
Hodně to překrucuješ.
Kdysi dávno skoro všichni na webech používali Google mapy, ale Google zpoplatnil embedování map na webu. Někdo začal platit, někdo si toho ani nevšiml, někdo přešel na mapy.cz, které jsou stále zdarma.
Pořád tě nikdo nenutí mapy.cz používat, klidně si mužeš doménu u sebe lokálně zablokovat.
A ohledně využití těch map si jdi stěžovat provozovateli konkrétního webu.
Odkazy jsou na web mapy.cz, k tomu nepotřebujete žádnou aplikaci. (Za mne tisíckrát lepší, než odazy vedoucí na maps.google.com).
Bohužel neexistuje standard pro „odkaz do mapy“, že by si každý uživatel nakonfiguroval svou oblíbenou mapovou aplikaci (i v desktopovém prohlížeči). Podobně neexistuje odkaz na přidání události do kalendáře.
bez prezdivky ...: Dobře, vysvětlení pro blbé: Ty odkazy, o kterých píšete, jsou odkazy na https://mapy.cz. To je běžný webový odkaz, nic speciálního. Pro jeho otevření tedy nepotřebujete žádnou specální aplikaci, stačí webový prohlížeč. Už to chápete?
Vsak ono spousta tech odkazu taky asi prestane brzo fungovat, jednak kvuli zmenam v API (uz ted je k videni spousta mist, kde to nadava, ze to stare rozhrani prestane fungovat), druhak prave diky zmenenemu byznys modelu... postavenem na kreditech, a kde se opet vynucuje seznam ucet... coz stare mapove rozhrani nevyzadovalo.
Holt hledaji prachy, kde se da... akorat nevidi ten druhy konec, tedy to ze na druhe strane jsou webove aplikace, kde neni az takova ochota investovat do vrtochu vyvojaru, co neustale meni nejaka API, chovani atd... aneb dodnes je internet plny aplikaci bezici v PHP5 - vice jak 12% neni zrovna male cislo. I v sedmickove rade, co si drzi skoro polovinu je vic jak ctvrtina tech, co maji neco mensiho nez 7.4... kdy i ta 7.4 je uz end-of-life.
Vsak ono spousta tech odkazu taky asi prestane brzo fungovat, jednak kvuli zmenam v API
API pro odkazy se nemění.
druhak prave diky zmenenemu byznys modelu
Žádné „druhak“ neexistuje. Je to „jednak … jednak. API pro odkazování se nemění. Nový byznys model se netýká prohlížení online map, to zůstává stále zdarma. Různé blázny občas napadne chtít zpoplatnit příchozí odkazy, ale Seznam mezi ně nepatří.
co neustale meni nejaka API, chovani atd.
Je to první nekompatibilní změna za dvacet let. Poslední úprava (zpětně kompatibilní) proběhla před deseti lety. Vývojáři naopak nemají rádi neudržovaná API.
Nevim, cemu vy rikate "API pro odkazy", ale API pro vlozeni mapy do vlastni stranky, kterou cela rada webu pouziva se zabiji. Takova ta vyvojarska klasika kaslem na vsecko a vsechny - ostatne stejne jako v diskutovanem PHP. Jestli to je neudrzovane, tak prave proto, ze na to vyvojar zacne kaslat.
Celou dobu je řeč o odkazech – tedy buď že vložíte vyloženě odkaz, na který lze kliknout a otevře se vám nová stránka s mapou. Třeba takto: https://mapy.cz/s/rahepejuce Nebo že do vlastní stránky vložíte mapu, která se tudíž zobrazí přímo na vaší stránce („embedovaná“). Třeba takovýmto kódem:
<iframe style="border:none" src="https://frame.mapy.cz/s/gahocanuva" width="400" height="280" frameborder="0"></iframe>
To, co odkazujete vy, se nepoužívá na žádné odkazy, ale je to mapová knihovna. Která se používá, když potřebujete na mapovém podkladu zobrazovat něco svého – své body, informace k nim, cesty apod.
Zase píšete o věcech, o kterých nic nevíte, ale prostě máte nutkavou potřebu opravovat ostatní.
Budete mne „opravovat“, i když napíšu, že 2+2=4.
6. 12. 2024, 18:37 editováno autorem komentáře
Jasne, on vam kazdej vidi do hlavy a z vasich abstraktnich plku pozna, o cem zrovna hovorite :-) Konkretni funkci jste odkazal az ted. Ale treba priklad Divadelka u Zvonu vam nazorne demonstruje, ze to neni zdaleka jediny zpusob, kterak se mapy.cz do webovych stranek vkladaji, zejo.
A ono vite jak, ono zrovna lide od divadla holt maji jine starosti, nez dokola resit ty vase "programatorske" vrtochy, kdy namisto udrzovani fungujiciho rozhrani se vsechno prekope s tim, at si to hromada lidi okolo predela. Plky typu "zastarala knihovna" si nechte od cesty, to se na ten kod proste nekdo jen vykaslal. Co softwarovi vyvojari moc jeste neumi je nejaka dlouhodoba udrzitelnost... ktera se v jinych oborech uz davno resi.
Danny: O odkazech jsem nezačal psát já. Zkuste bojovat se svo obsesí všechno rozporovat, a když nevíte, o čem nějaký komentář je, tak na něj prostě neodpovídejte. Fakt není ničí povinností vysvětlovat vám, co je odkaz.
Divadélko u Zvonu nepoužívá vložení mapy, nýbrž používá celou mapovou knihovnu. Vzhledem k tomu, že ji používají jen pro zobrazení jednoho konkrétního místa na mapě, mohou to snadno nahradit právě vložením mapy a ještě to budou mít daleko jednodušší.
S tím, že jste se nenaučil programovat, byste se už mohl smířit. Ta zášť vám nedělá dobře.
Jasne, dokazu i poslat patch do kernelu, ale neumim programovat :-) Nic to nemeni na tom, ze co se dlouhodobe udrzitelnosti kodu tyce tohle vyvojari proste jeste neumi a vy jste toho sam dukazem.
To, ze neco muzou "vlozit jinak" - ano, muzou... ale s temi programatorskymi vrtochy nikdy jaksi nemate zaruceno, ze to za dva roky nebudou predelavat zase... protoze se nekdo rano probudi a usnese se, ze je potreba to udelat zase jinak.
Ehmmm... - já je taky používal na jediném tabletu, ale tam to přestalo fungovat, protože je tam starý Android. Čili by mne tohle ani nemuselo zajímat.
Ale prostě si myslím, že (i kdybych to měl kam nainstalovat) ten jejich bussiness model je pro mne nezajímavý - a protože mne nikdo nenutí to používat, používat to nebudu.
Jen trapný pokus jak spárovat mobily se seznam účtem, sledovat pohyb uživatelů a ještě si za to platit.
Už jsem takhle kdysi "jednorázově" zaplatil za turistické mapy pro WinMobile.
Pak vektorové mapy na turistické navigaci.
A ještě za automapy s doživotní licencí, která se průběžně ořezává, aby mohla být ještě doživotnější licence za příplatek.
Mám krabici papírových map, nevýhodou je jedno měřítko. Taky trochu chybí ukazatel, kde jsem.
Myslím, že jsem už za mapy v součtu zaplatil dost.
KČT by moh přijít s nějakou mappkou, radši budu platit roční členství tam, než Lukačenkovi.