Hlavní navigace

Polovina fotografií nahraných letos na Flickr pochází z telefonů

12. 12. 2017

Sdílet

Flickr jako svého druhu fotografický zeitgeist, zveřejnil své každoroční statistiky. Z nich vyplývá, že nejčastějším typem fotoaparátu použitého k pořízení na Flickr nahrané fotografie, je (chytrý) telefon.

Flickr - TOP 25 2017
Autor: Flickr

Podíly za rok 2017

Chytré telefony si připsaly polovinu nahraných fotografií, což představuje mírný nárůst oproti loňským 48 %. Zajímavé je, že více vzrostly digitální zrcadlovky, a to z 25 na 33 %, zatímco digitální kompakty klesly z 21 na 12 %. Bezzrcadlovky si podržely 4% podíl.

Z hlediska značek dominují telefony Apple iPhone, na seznamu 100 nejpoužívanějších přístrojů zabírají 54 pozic, v první desítce pak 9 pozic (vklínila se mezi ně pouze zrcadlovka Canon 5D Mark III na 9 příčce).

Lze z toho vyvozovat minimálně tolik, že nemálo lidí má vedle chytrého telefonu také nějaký samostatný fotoaparát, přičemž poměrně dost jich letos nahradilo kompakt za zrcadlovku – jistě dobrá zpráva zejména pro Canon a Nikon (druhá a třetí značka dle Flickru).

Podívat se též můžete na 25 nejlepších fotografií na Flickru za rok 2017.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.