Hlavní navigace

Praha na open source?

9. 12. 2005

Sdílet

Zajímá vás, co chystá Ministerstvo informatiky pro podporu open source na příští rok? Věděli jste o tom, že naše hlavní město se chystá přejít na open source? Více informací naleznete na stránkách OSS Alliance.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 12. 2005 12:05

  Dr.Tič (neregistrovaný)
  Napr. nasledujici neni moc povzbudive: The municipality partially uses OpenOffice.Org desktop applications on the client side but currently, the IT team plans to switch users back to Microsoft Office because back office systems are often configured to work together with Microsoft Office applications. nebo The IT department would like to use more open formats but is often limited by the cooperation with the frequent remark that Microsoft is the “normal” solution :-(
 • 9. 12. 2005 16:44

  rezna (neregistrovaný)
  mno ono totiz neni tak snadne prejit na open source ;) - protoze open-source je sice super na praci jedince ale pokud ma pracovat tym tak zatim neznam reseni jako je prave backoffice, sharepoint, exchange, ... v open-source sfere ktera by propojovala uzivatele tak jako to ma posefovane microsoft - nebo snad nejaka takova znate?
 • 11. 12. 2005 19:24

  rezna (neregistrovaný)
  to uz je levnejsi to M$ reseni ne snad? - ja se ptal na open-source levne reseni ktere by to M$ reseni nahradilo kdyz tak vehementne vsichni OSS zastanci tvrdi ze to jde.

  Jako samozrejme na lokalu si neni problem nahradit M$ Office za OO.org - ale ve velkem tymu ktery sdili kde co a publikuje v siti to prdel neni - by si museli nechat zase neco napsat (tedy nechat napsat neco co by nahradilo napr SharePoint services, integraci do intranetu jako Microsoft CMS Server, ...) - no a to by stalo penize (ne-li vic nez M$ reseni), + dalsi penize na skoleni administrace a pouzivani (nebojte se - kazda ceska firma vi jak vydelat) no a v neposledni rade by nehorazne penize stalo vubec prevedeni aktualni agendy do noveho systemu.
 • 9. 12. 2005 17:39

  bez přezdívky
  Nevím, nevím, prostředí informatiky pražského magistrátu znám poměrně dobře a o nějakém plánovaném přechodu na OSS jsem se dosud nedoslechl. Alespoň co se týče klientských stanic, servery samozřejmě čistě na MS technologiích postavené nemají a nikdy neměli. Na koncových stanicích naopak mají hromadu softu psaného přímo pro ně na míru v průběhu posledních víc než deseti let a nějak si nedokážu představit, že by to všechno v rozumné době přepsali do multiplatformní podoby...:-/

  Nicméně pokud by se do toho pustili, mohlo by to být zajímavé.