Hlavní navigace

Prečo IBM spojila Lotus Symphony práve s Apache OpenOffice

13. 3. 2012

Sdílet

Prednedávnom prebehla komunitou správa, že IBM stopla vývoj „svojho“ kancelárskeho balíka Lotus Symphony a presunie kód aj vývojárov na projekt Apache OpenOffice. Toto rozprúdilo rôzne diskusie najmä okolo otázky, prečo si nevybrali projekt LibreOffice.

Hlavným dôvodom pre Apache OpenOffice má byť jeho licencia. Viac svetla o celom spojení prináša blog Douglasa Heintzmana.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 3. 2012 18:20

  Karel (neregistrovaný)

  Jestli tomu dobře rozumím, tak rozdíl mezi Apache a LibreOffice je ten, že v případě Apache může IBM OpenOffice vzít, přidat něco extra a to dát svým zákazníkům jako closed source, zatímco v případě LibreOffice by neměli možnost výběru a museli by uvolnit kód i k těm extra přídavkům. V takovém případě chápu, že si nechtějí zavřít vrátka a jdou cestou Apache.

 • 13. 3. 2012 18:41

  r4In (neregistrovaný)

  Jo jo, to byl případ Lotus Symphony. Ovšem s tím, jak ho stopli, aby podporovali Apache OO, aby... mohli vytvořit něco stejného? To nedává moc smysl.

  BTW já měl Symphony celkem rád, zvlášť ta větev z OOo 3 byla fajn a aspoň to nemělo UI jak z roku 96.

 • 13. 3. 2012 19:32

  herrman

  Ja osobne sice predpokladam, ze bude existovat aj nejaky Apache OpenOffice IBM edition, ale len v zmysle customizovaneho balicka s minimalnymi upravami na ulahcenie nasadenia v ich internom prostredi. Nieco ako zakazkova uprava auta - kasna, motor aj interier ostavaju zhodne, iba sa rucicky na budikoch natru zlatou farbou a prida sa chromovana obruba ;)

Byl pro vás článek přínosný?