Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Proč není Opera oblíbenější? od Jencek - Chtěl sjem na Operu přejít. Líbily jse mi...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 5. 2007 19:57

  Jencek (neregistrovaný)
  Chtěl sjem na Operu přejít. Líbily jse mi některé funkce. Pak přišel Firefox 2.0 a funkce, o které jsem měl zájem už jsou i tam (teda až na Widgets - některé jsou fakt super a vývoj nových (jednoduchých) je i pro mě snadný). Pořád jsem chtěl přejít. Pak mě jednou Opera naštvala (omlouvám se, ale už si nepamatuju co to bylo, asi nějaká prkotina) a už byla chuť menší. Nakonec asi zvítězila pohodlnost. Na liště v Gnome mám ikonu pro Firefox, pro Operu ho tam nemám (vím, že přidání je otázka pár sekund). A tak když sednu k PC, tak kliknu na ikonu Firefoxu a na Operu zapomenu. A to že není open source je možná také dílčí důvod. Co by si o mě, fanatickém "oupn soursákovi", lidé pomysleli :)
 • 3. 5. 2007 18:10

  smate (neregistrovaný)
  "Nakonec asi zvítězila pohodlnost. Na liště v Gnome mám ikonu pro Firefox" heh za ten cas co FF startuje by si stihol nielen pridat ikonku Opery ale aj ju spustit.
  Jednoducho chcem len povedat ze FF je prasa nenazrane a startuje omnoho pomalsie ako Opera - ak mate starsie zelezo tak urcite Opera
 • 3. 5. 2007 23:09

  delfajz (neregistrovaný)
  Mno, ja ji pouzivam obcas, tam kde vynikne jeji rychlost.
  Umi krasne zvetsovat (i s obrazky), ale ma jeden zasadni problem: mraky webu ji nepodporuje.
  treba jen Google: v opere vam ty jeho aplikace funguji dost omezeni. Dalsi treba blog.cz, napsani blogu v opere nerealne. A tech webu je mraky.
  A to je ten duvod...k cemu mi je prohlizec, ktery my nefunguje s 1/4 webu na ktery vlezu?

  A pak take, ze mraky rozsireni ve FF mi usnadnuje zivot a v Opere bych vse musel objevovat znovu, ale klidne jo.

  Jsem hrozne rad za to, ze tu je i jiny prohlizec, ktery funguje na necem jinem nez jen M$, (a priznam se, ze bych radeji bral operu, kuli rychlosti a nenazranosti), ale radsi budu delat carky pomoci FF, at maji Ti webmasteri a firmy prezentujici web duvod udelat aspon stranky fungujici ve FF.

  Operu tezko bude pouzivat vic lidi, kdyz ji nezacnou podporovat autori webu. A byt autorem webu, tak uvazuju asi takhle:
  M$IE musi fungovat, a pak jeste jedna alternativa, ktera uspokoji i non Win luzers, a koncim.

  tak asi tak nejak