Hlavní navigace

Průzkum mezi linuxovými vývojáři ukázal překvapivě vysoký podíl Visual Studio Code

5. 9. 2019

Sdílet

Visual Studio Code

Vývojářský tým Intelu spravující linuxovou distribuci Clear Linux spustil v létě průzkum mezi vývojáři, kterých se ptal na jejich zvyky i používané nástroje. Účast byla otevřená a nebyla omezena jen na uživatele zmíněné distribuce. Nyní jsou k dispozici výsledky získané od více než 250 jednotlivců.

Nejpoužívanějšími distribucemi mezi dotazovanými byly Ubuntu a Arch Linux, naopak Clear Linux používají jen 4 % respondentů. Většina vývojářů má podle svých tvrzení minimálně šest let zkušeností. Překladač GCC používá 55 % dotazovaných, CLANG získal jen 11 %. Mezi textovými editory vede Vim s 35 %, na druhém místě je Sublime s 15 % a na třetím Emacs s 12 %.

Překvapením bylo nejpoužívanější vývojové prostředí (IDE), kde s velkým náskokem zvítězilo Visual Studio Code, které používá 37,6 % dotazovaných vývojářů. Na druhém místě byl pak Qt Creator s 8 % a další jako Intellij, Eclipse, Android Studio, GNOME Builder a další. Nejpoužívanějšími jazyky jsou Python, Shell a C, na opačném konci spektra pak najdeme Ruby, Typescript a Go.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.