Hlavní navigace

Průzkum mezi linuxovými vývojáři ukázal překvapivě vysoký podíl Visual Studio Code

Sdílet

Petr Krčmář 5. 9. 2019
Visual Studio Code

Vývojářský tým Intelu spravující linuxovou distribuci Clear Linux spustil v létě průzkum mezi vývojáři, kterých se ptal na jejich zvyky i používané nástroje. Účast byla otevřená a nebyla omezena jen na uživatele zmíněné distribuce. Nyní jsou k dispozici výsledky získané od více než 250 jednotlivců.

Nejpoužívanějšími distribucemi mezi dotazovanými byly Ubuntu a Arch Linux, naopak Clear Linux používají jen 4 % respondentů. Většina vývojářů má podle svých tvrzení minimálně šest let zkušeností. Překladač GCC používá 55 % dotazovaných, CLANG získal jen 11 %. Mezi textovými editory vede Vim s 35 %, na druhém místě je Sublime s 15 % a na třetím Emacs s 12 %.

Překvapením bylo nejpoužívanější vývojové prostředí (IDE), kde s velkým náskokem zvítězilo Visual Studio Code, které používá 37,6 % dotazovaných vývojářů. Na druhém místě byl pak Qt Creator s 8 % a další jako Intellij, Eclipse, Android Studio, GNOME Builder a další. Nejpoužívanějšími jazyky jsou Python, Shell a C, na opačném konci spektra pak najdeme Ruby, Typescript a Go.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.