Hlavní navigace

První česká Python konference proběhne v listopadu

13. 10. 2015

Sdílet

PyCon CZ, první konference v ČR zaměřená čistě na programovací jazyk Python, se bude konat v Brně na VUT FIT a v Impact Hubu, 14. až 15. listopadu. Akce je organizována s podporou neziskovky Pyvec, která se snaží již několik let v ČR propagovat Python a kultivovat jeho komunitu.

První den je věnován přednáškám. Na programu je 14 příspěvků od českých i zahraničních speakerů. Konferenci budou otevírat Amber Brown (Twisted) a Russell-Keith Maggee (Django), následovat budou příspěvky z nejrůznějších prostředí, kde lze Python použít (genové inženýrství, webové frameworky, výzkum částic v CERNu, DevOps, embedded systémy, bankovnictví, …).

Celý program soboty. Konferenční neděle pak bude o workshopech a sprintech, kde může návštěvník přímo přiložit ruku k dílu. Těšit se lze na bezpečnost, kryptografii, cloud, scrapování webu, geografii, a další. Program neděle. Před samotnou konferencí se odehrává další vydání workshopu pro začátečnice v programování – Django Girls, kam je stále ještě možné se přihlásit. Lístky lze koupit od 75 eur (2000 Kč), pro studenty je zlevněná varianta 45 eur (1200 Kč).

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.