Hlavní navigace

Python ve Windows 10

27. 5. 2019

Sdílet

Python v Microsoft Store

Python zatím ve Windows nikdy nebyl ve výchozím stavu nainstalován. Oficiální verze Pythonu je již nějakou dobu v Microsoft Store, ale instalovat jste museli sami.

Nově od květnové aktualizace Windows 10 pokud v příkazové řádce napíšete python nebo python3, otevře se vám automaticky výše zmiňovaná stránka v Microsoft Store.

(zdroj: slashdot)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 5. 2019 7:20

  jurasn

  Ono Pythonu ve win by asi nejvíce pomoho, kdyby vznikl nějaký oficiální repository s balíčkama a knihovnama společně s nějakým klikacím správcem. Bohužel v současné době instalace z pip mnohdy vyžaduje funkční MSVC toolchain a hledání a instalace binárních balíčků ručně je docela pakárna.

 • 28. 5. 2019 9:26

  bez přezdívky

  > Bohužel v současné době instalace z pip mnohdy vyžaduje funkční MSVC toolchain a hledání a instalace binárních balíčků ručně je docela pakárna.

  existuje anaconda

 • 29. 5. 2019 6:05

  jurasn

  Anaconda sice existuje ale jednak je to šílený moloch a druhak jsem zatím ani nepochopil, jak udělat ikonku nějaké pythoní aplikace tak, aby se spustila v daném enviromentu - veškeré mé pokusy skončily nejrůznějšíma chybama, které jsem nikdy před tím s klasickým Pythonem neviděl. ... A ne všechny balíčky jsou v Anacondě.

  29. 5. 2019, 06:07 editováno autorem komentáře

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.