Hlavní navigace

Qt zjednodušuje licencování, už nebude vadit expirovaná vývojářská licence

2. 2. 2022

Sdílet

Qt Autor: Qt

The Qt Company přichází s novým modelem licencí na knihovny Qt. Celkově zavádí čtyři typy licencí, cílem pochopitelně je udržet stávající a přitáhnout nové zájemce, aby se zlepšilo financování společnosti.

Kromě jiného nyní bude snadnější používat v Qt aplikacích reklamy, ale hlavně pokud danému vývojáři expiruje vývojářská licence na Qt, bude moci i nadále distribuovat aplikace Qt využívající (dosud toto vyžadovalo validní licenci na Qt).

Licence na vývojářské nástroje Qt pro aplikační vývoj začínají od 302 dolarů / měsíc / uživatel, resp. 329 dolarů u enterprise edice s rozšířenou funkcionalitou. Qt Design Studio začíná od 180 dolarů / měsíc / uživatel. Stávající zákaznické licence a probíhající vyjednávání jsou novými podmínkami nedotčeny. Nový systém licencí je k dispozici od 1. února 2022. Podrobnosti shrnuje domovský web Qt.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 2. 2022 13:09

  Konqui

  Je na tom Qt co se týká financování nějak zle?
  Přijde mi, že se v poslední době docela dost dobře rozjeli - QML je asi nejlepší nástroj na tvorbu GUI pro embedded zařízení, stejně jako jejich podpora pro embedded....

 • 2. 2. 2022 21:22

  Ivan Brezina

  Obavam se, ze se to zhorsuje.
  Uz neni mozne pouzit Qt installer bez registrace. Offline installer uz je jen pro platici zakazniky. Neni to extremni problem, ale postupne se pouzivani Qt od verze 6.x komplikuje.

 • 3. 2. 2022 8:44

  JeCh

  Loni jsem zaznamenal, že měli nějaké poměrně velké problémy. Nevím, jestli už jsou na tom líp.

Byl pro vás článek přínosný?